Adi şirket sözleşmesi

ADİ ŞİRKET SÖZLEŞMESİ
ANKARA, …/…/….
MADDE 1. ORTAKLAR
………………………………………….adresinde ikamet eden …………………, ………………………………….adresinde ikamet eden……………… ve ……………………………………… ikamet eden ……………………. arasinda asagidaki kosullarla bir sirket sözlesmesi akdolunmustur.
MADDE 2. KONU VE AMAÇ
Sözleşmenin konusu “…………….” adı verilen adi şirketin kurulmasıdır.  Şirketin amacı, ortak bir lokanta açıp bu lokantayı birlikte işletmek ve elde edilen kazancı, yukarıda gösterilen oranlar dahilinde ortaklar arasında paylaştırmaktır. Sözleşme, süresiz olarak kurulmuştur.
MADDE 3 . ORTAKLARIN HAKLARI VE YÜKÜMLÜLÜKLERI
Ortaklardan ………………… lokantanin kurulusu için gerekli masraflari karsilamak üzere ………………..- (…………..) TL. vermeyi, ……………….. ……………………………. adresinde bulunan dükkanini lokantaya tahsis etmeyi, ……………………………………….. ise lokantayi isleterek lokantaya ait tüm isleri yerine getirmeyi üstlenmistir. Lokantanin her ortagi lokantaya iliskin isleri özenli bir sekilde yapmakla yükümlüdür. Lokantayi her üç ortak birlikte yönetecek ve lokantayi ilgilendiren konularda kararlar oy birligi ile alinacaktir. Lokantanin aylik genel masraflari üç ortak tarafindan esit sekilde paylasilacaktir.
Ortaklar, yaptiklari isler dolayisiyla elde edilecek kazanci her ayin sonu itibariyle %5 (yüzde bes) ihtiyat ayrildiktan sonra, …………… %29, ……………% 39 ve ……………………….. % 32 oraninda olmak üzere aralarinda paylasacaklardir. Her yilin sonunda kesin bilanço çikarilacak ve bu bilançonun zararla kapanmasi halinde bu zarardan tüm ortaklar ortaklik orani kadar sorumludurlar.
Ortaklardan her biri iki ay önceden ihbar etmek sartiyla ortakliktan ayrilabilir. Sirketin feshedilip tasfiyesine gidilebilmesi için ortaklarin oybirligiyle karar almalari gerekir.
MADDE 4 . YETKILI MAHKEME
Is bu sözlesmeden dogmasi muhtemel uyusmazliklar için Ankara mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktir.
Is bu sözlesme …../…./… tarihinde Ankara’da üç nüsha olarak imzalanmis ve her ortak sözlesmenin bir nüshasini almistir.
…………………………………………………………………………………..
%d blogcu bunu beğendi: